Soodustused

Kohatasuvabastus munitsipaallasteaiasTalllinna Linnavolikogu määruse "Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr" kohaselt vabastatakse vanema osa maksmisest vanem:

‚ÄĘ kui vanema(te) netosissetulek esimese pereliikme kohta kuus on v√§iksem kehtivast t√∂√∂tasu alamm√§√§rast* ja iga j√§rgmise pereliikme kohta v√§iksem kui 80% kehtivast t√∂√∂tasu alamm√§√§rast ja kui nii vanema kui ka lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil;

* netosissetulek esimese pereliikme kohta on 583,99 eurot ja iga järgmise pereliikme kohta on 467,19 eurot:

2-liikmelise pere puhu maksimaalselt 1051,18 eurot;
3-liikmelise pere puhu maksimaalselt 1518,37 eurot;
4-liikmelise pere puhu maksimaalselt 1985,56 eurot;
5-liikmelise pere puhu maksimaalselt 2452,75 eurot.

‚ÄĘ kolmanda v√Ķi enama lasteasutuses k√§iva lapse eest juhul, kui Tallinna lasteasutuses k√§ib pere kolm v√Ķi enam last ning kui nii vanema kui ka k√Ķnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil;

‚ÄĘ kooliv√§lise n√Ķustamismeeskonna soovitusel sobitus- v√Ķi erir√ľhmas k√§iva v√Ķi sinna kohta ootava lapse eest, kui nii vanema kui ka k√Ķnealuse lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.

Avaldust vanema osa vabastuseks saab esitada alates 14. septembrist 2020 aadressil info.haridus.ee/lasteaiakoht.

Kui nakkushaiguste epideemilise leviku t√Ķttu suletakse lasteasutus v√Ķi lasteasutuse r√ľhm, milles laps k√§ib vanemad vabastatakse munitsipaallasteasutuste kulude vanema poolt kaetava osa maksmise¬†kohustusest. Vabastust rakendatakse lasteasutuse v√Ķi lasteasutuse r√ľhma sulgemise perioodiks.

Toidukulu katmine munitsipaallasteaias piirmäära ulatuses

Alates 1. septembrist 2017 kehtestati Tallinna Linnavolikogu 7. septembri 2017 määrusega nr 17 Tallinna linna koolieelsetes munitsipaallasteasutustes käivate laste toidukulu katmise tingimused ja kord ning Tallinna Linnavalitsuse 20. septembri 2017 määrusega nr 29 Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise piirmäära kehtestamine.

Tallinna linna koolieelses munitsipaallasteasutuses k√§iva s√Ķimer√ľhmaealise lapse toidukulu katmise piirm√§√§r on 1,80 eurot ( koos k√§ibemaksuga) ja lasteaiar√ľhmalise lapse toidukulu katmise piirm√§√§r on 2,00 eurot (koos k√§ibemaksuga) p√§evas.

Lapse toidukulu p√§evamaksumus on lasteasutuse hoolekogu otsustatud ja direktori kinnitatud toidukulu maksumus, mis sisaldab hommiku- ja l√Ķunas√∂√∂gi ning √Ķhtuoote maksumust.

Kui lasteasutuse direktori kinnitatud toidukulu päevamaksumus on linnavalitsuse kehtestatud piirmäärast suurem, katab vahe lapsevanem igakuise arve alusel, mis esitatakse arvestuskuule järgneval kuul.

Toidukulu katmiseks linnavalitsuse kehtestatud piirmäära ulatuses vanemad avaldust esitama ei pea.
‚ÄĘ Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa m√§√§r (Tallinna Linnavolikogu 10. detsembri 2015 m√§√§rus nr 27)
‚ÄĘ Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise kord (Tallinna Linnavolikogu 7. septembri 2017 m√§√§rus nr 17)

Viimati muudetud: 24.11.2020
Hetkel oluline

√ēppen√Ķustamis-keskus