Kodukord

Käesoleva kodukorra alusdokumendid on Koolieelse lasteasutuse seadus; Koolieelse lasteasutuse tervisekaitse-, tervise edendamise, päevakava koostamise ja toitlustamise nõuded, Tallinna Ülemiste Lasteaia õppekava.

 

1.    LASTEAIA PÄEV


1.1.   Lasteaed töötab tööpäevadel kell 6.30 – 18.30;  valverühm 17.30-18.30

1.2.   Lasteaia rühmad töötavad  päevarežiimi ja päevakava alusel, mis vastavad laste  ealistele ja   psühholoogilistele omadustele.

1.3. Igapäevane õppe-kasvatustöö planeeritakse ja viiakse läbi vastavalt Tallinna   Ülemiste Lasteaia õppekavale ja aasta tööplaanile.

1.4. Lapsevanemal on õigus tutvuda:

  • Tallinna Ülemiste Lasteaia  õppeprogrammiga
  • Tallinna Ülemiste Lasteaia õppeaasta tööplaaniga
  • Tallinna Ülemiste Lasteaia arengukavaga.


1.5.  Kui laps haigestus või lapsevanem kavatseb teda lasteaeda kodustel põhjustel mitte tuua, peab ta vähemalt eelmisel päeval teatama telefonil 6210078, siis võetakse laps toidukorralt järgmisel päeval  maha.

1.6  Äärmisel  juhul, kui laps haigestus sama päeva hommikul, on vaja kiirelt helistada  kuni kella 9.00 telefonil 6210078 öeldes lapse perekonnanime ja grupi number, ning puudumise põhjuse kas  administraatorile või rühma kasvatajale .Kui lapsevanem ei helista õigeaegselt, võetakse laps toidukordadelt automaatselt maha alates järgmisest päevast.

1.7.  Pärast lapse pikemat puudumist on  vajalik kindlasti helistada telefonil 6210078 või kuni kella 12.00 eelmisel päeval ja teatada, et laps tuleb uuesti lasteaeda ning teda on vaja arvestada toitlustamisel.


2.   LAPSE LASTEAEDA TOOMINE JA KOJUVIIMINE


2.1.  Lapse turvalisuse tagamiseks,  peab lapsevanem andma lapse isiklikult üle rühma õpetajale.

2.2.  Lapsele meeldiva mikrokliima tagamiseks, on vaja, et lapsevanem ja õpetaja leiaksid aega informatsiooni vahetamiseks möödunud päeva kohta ( eriti, kui laps magas halvasti, tundis end halvasti jne.)

2.3. Kui lapsevanem tuleb lapsele järele, peab ta kindlasti võtma ühendust õpetajaga, et viimane annaks lapse isiklikult üle emale või isale.

2.4. Lapse lasteaeda toomisel peab lapsevanem, lähtuvalt oma lapse ja rühma laste huvidest, arvestama rühma tegevus- ja päevakavaga (hommikusöök, tegevuste algused ja lõpud, lõunauinak jne.)

2.5. Kui lapsele on ettenähtud hommikusöök, ei ole lubatud hilineda, erandjuhul tuleb teavitada  eelnevalt õpetajat või tervishoiutöötajat.

2.6. Tegevused algavad rühmades kell 9.00. Lapse hilinemisest tuleb teavitada varem rühma õpetajat.

2.7. Kui laps haigestub lasteaias viibimise ajal, peab õpetaja või tervishoiutöötaja viivitamatult võtma ühendust lapsevanemaga, sellepärast on vajalik, et lasteaias oleksid alati täpsed  ja õiged kontaktandmed lapsevanemate ning samuti nende perearsti kohta.

2.8. Lasteaed suletakse kell 18.30, kui lapsevanem ei jõua teatud põhjusel selleks ajaks kohale,  peab ta viivitamatult teatama sellest rühma õpetajale telefonil 6210078

2.9. Lapsevanem peab rühma õpetajat teavitama juhul, kui lapsele tuleb järele keegi teine, mitte isa või ema. Õpetaja ei anna last üle  tundmatule võõrale inimesele, kelle kohta ta ei oma eelnevalt saadud lapsevanemalt informatsiooni. Õpetaja annab lapse üle ainult lapsevanemaga kokkulepitud inimesele .Eelkooliealistele lastele õpetaja ei anna üle lasteaiast last.

2.10. Kategooriliselt on keelatud eelkooliealisel lapsel lasteaeda tulla või minna üksi, ilma lapsevanemata. Erandjuhtudel, kui lapsevanem soovib, et tema alaealine laps tuleb või läheb üksi, on vaja  lapsevanemal kirjutada juhatajale vastav avaldus.

2.11. Laste turvalisuse tagamiseks on vaja, et lasteaia väravad oleksid pidevalt  suletud.


3. LAPSERIIETUS


3.1. Laps tuuakse lasteaeda puhaste ja tervete riietega.

3.2. Rühmas peavad olema lapsel vahetusjalatsid (jalatsi tallad ei tohi jätta põrandale musti triipe, soovitavalt väikese kontsaga; sõimerühmas kergelt suletava kinnisega).

3.3. Iga laps omab isiklikku riietekappi, mida peab korras lapsevanem.

3.4. Igal lapsel peavad olema lasteaias isiklik kamm ja isiklikud hügieenilised salvrätid.

3.5. Kehalise kasvatuse tegevuseks peab olema spetsiaalne vorm, milles lepitakse kokku õpetaja ja lapsevanemate vahel. Õues läbiviidavate kehalise kasvatuse tegevuseks on vajalik riiete erikomplekt.

3.6. Lapse õueriided peavad olema sellised, et võimaldavad lapsele aktiivset liikumist, on kergelt kuivatatavad ja laps võib neid ka kergelt määrida  (on kergelt puhastatavad).

3.7. Lapse riided peavad olema markeeritud, et neid võiks leida kadumise või vahetusse mineku korral

3.8. Riietus ja jalanõud peavad vastama ilmastikule.

3.9. Talvel ja  märjal aastaajal  peavad lastel olema tagavarakindad ja –riietus.

3.10. Sõimerühma lastel peab olema kapis kotike kuivade vahetusriietega.
 

4. MÄNG JA ÕUESOLEK


4.1. Laps peab olema värskes õhus iga päev vähemalt 4 tundi. Lasteaias  on lapsed õues 2 korda  päevas iga ilmaga.

4.2. Talvel viibivad 3  kuni 7 aastased lapsed õues, kui välistemperatuur ei ületa  -15 C, sõimerühma lapsed viibivad õues kuni   – 10 C.

4.3. Laste turvalisuse  tagamiseks on lasteaias on keelatud kasutada isiklikke jalgrattaid ja rulluiske.

4.4. Laps võib lasteaeda kaasa võtta isiklikke mänguasju, kui need on puhtad ja neis ei ole väikesi eralduvaid detaile (osi). Lapsevanem peab  arvestama sellega, et ka teised lapsed võivad tema lapse isikliku mänguasjaga mängida, samuti võib see mänguasi katki minna.

Lasteaed ei vastuta lasteaeda toodud isiklike mänguasjade eest.4.5.Kui lapsevanem avastab, et laps on toonud koju mõne lasteaia mänguasja (või teise lapse mänguasja) siis palume see kiiresti tagastada ja selgitada lapsele miks  on keelatud võõraid     mänguasju kaasa viia.

4.6. Lasteaias tähistatakse lapse sünnipäeva vastavalt traditsioonile. Sünnipäeva tähistamisest on vaja varem kokku leppida rühma õpetajaga. Kategooriliselt on keelatud lasteaias kostitada teisi lapsi  tordi, kringli ja puuviljadega.

4.7. Lasteaias puudub võimalus laste kelkude hoidmiseks, millega nad tuuakse lasteaeda, sellepärast kasutatakse õues mängimise ajal kelke ja suuski, mida hoitakse lasteaia spordiinventari laos.

 

5. LAPSE TERVIS


5.1.  Lapse vastuvõtmisel lasteaeda peab lapsevanem teatama ,lapse kroonilistest haigustest.(allergia ,  diabeet , epilepsia ja n.e.)

5.2.  Hommikuse vastuvõtu ajal rühmaõpetaja ei võta vastu haigustunnustega last (silmapõletik, lööve, tugev vesine nohu, tugev köha, palavik jne.).

5.3. Haigestunud last lasteaias , õpetaja saadab ravile kas koju või raviasutusse, olenevalt lapse tervisest, teavitades kiirelt tekkinud olukorrast administratsiooni (juhataja majandusjuhataja ja õppealajuhataja)   lapsevanemaid.

5.4. Nakkushaiguste korral (kehatemperatuuri tõus, nahalööve, kõhulahtisus, oksendamine) on arstlik läbivaatlus hädavajalik. Samuti palume lapsevanemaid kiiresti informeerida lasteaeda(rühma õpetajad ja  administraatori )  nakkushaiguse olemasolust (tuulerõuged, sarlakid, leetrid jne.) lapsel.

5.5. Peale nakkushaiguse paranemist  peab lapsevanem helistama lasteaeda ja teatama millal lapse tuuakse  , et võtma lapse uuesti toitlustamisele.

5.6. Kui  lapsel esineb allergiat või on tal teisi tervislikke iseärasusi, peab vanem sellest teavitama rühma õpetajat.

5.7. Menüü koostatakse lasteaias vastavuses riiklike tervisliku toitumise nõuetele. Lapsevanem saab menüüga tutvuda rühma infotahvlilt.

 

6.KOOSTÖÖ


6.1. Lasteaed rõõmustab alati hea koostöö üle lapsevanematega, mis kindlustab lapsele kohanemise  ja  loob tema arenguks ohutu keskkonna.

6.2. Lapsevanematele on  koostatud infostend, mis kajastab lasteaia tegevust ja aktuaalseid probleeme, sellega tuleb tutvuda pidevalt. Samuti pannakse selle stendi juurde laste tööd.

6.3. Lapsevanem saab vajalikku pedagoogilist nõu ja abi kõikidelt spetsialistidelt, õpetajatelt ja administratsioonilt kõikides lapse kasvatuse küsimustest. Vastuvõtuajad on teadetetahvlil.

6.4. Lapsele hea meeleolu kindlustamiseks ja tema arengu kindlustamiseks, peab lapsevanem iga päev suhtlema rühma õpetajaga, vahetades päevainformatsiooni.

6.5. Lapsevanemal on õigus võtta osa  oma lapse õppeprogrammi korrigeerimisest märkides perekonna  soove sõltuvalt lapse arengust. Süstemaatilisi arenguvestlusi korraldatakse mitte harvem, kui 1 kord aastas märtsis-aprillis, seal tehakse kokkuvõtteid lapse õppekavas edasijõudmisest. Lisavestlused viiakse läbi uuele lapsele tema adaptsiooniperioodil.

6.6. Lapsevanemaga koostöö edendamiseks peetakse iga lapse kohta „Lapse edasijõudmise mappi”, kus kajastatakse lapse isiksuse arengu tähtsamaid etappe. Seda  mappi hoitakse lasteaias, sellega võivad tutvuda peale lapsevanemate ka 1. klassi õpetajad lapse kooli minekul.

6.7. Igasuguste küsimuste, probleemide ja soovide korral palume pöörduda õpetaja, juhataja  või hoolekogu poole. Igasugused ettepanekud kodukorra muudatusteks on teretulnud.

 

7.MUUD


7.1. Lasteaia ruumides ja territooriumil on suitsetamine rangelt keelatud.

7.2. Lapse lasteaia nimekirjast väljaarvamiseks on vaja (vastavalt Tallinna LV määrusele 11.06.03; nr 63):
  • 2 nädalat enne lapse lahkumist peab lapsevanem kirjutama juhatajale avalduse, kus on täpselt näidatud lahkumise kuupäev.
7.3. Juhataja või arvata lapse nimekirjast välja kooskõlastatult hoolekoguga järgmistel juhtudel:
  • Kui lapsevanem ei ole tasunud lasteaias ettenähtud makse 2  kuu jooksul
  • Tallinna Haridusameti ettepanekul, kui Tallinnasse mitteregistreeritud lapse eest ei ole linnale 2 kuu jooksul määratud summad laekunud 2 kuu jooksul.
  • Kui lapsevanem ei ole tasunud 2 kuu jooksul, määrab juhataja võla maksetähtaja. Kui võlg ei ole tähtajaks tasutud, võib juhataja kooskõlastatult hoolekoguga  lapse lasteaiast välja arvata.
  • Lapsevanem on kohustatud  ettenähtud summad tasuma enne lapse lasteaiast lahkumist.
  • Juhataja kustutab lapse nimekirjast 3 päeva jooksul pärast lapse   lahkumist.

 

Kinnitatud juhataja Antonina Saveljeva 15.02.2011 käskkiri nr. 1-3/01

     Kooskõlastatud hoolekoguga 19.02.2011.a. protokoll nr. 01

Hetkel oluline

Õppenõustamis-keskus